Test na depresję

Test na depresję

Test na depresję jest narzędziem pozwalającym samodzielnie ocenić obecność i nasilenie depresji. Test warto wykonać jeśli np. od dłuższego czasu towarzyszy nam uczucie przygnębienia, spada wydajność w pracy, występują zaburzenia snu i chroniczne zmęczenie, obniża się poczucie satysfakcji czy pojawia się brak ochoty na kontakt z innymi ludźmi. Należy jednak pamiętać, że uzyskane wyniki są jedynie informacjami poglądowymi. Niezależnie od rezultatu, w przypadku zaobserwowania niepokojących oznak, należy zaczerpnąć opinii specjalisty.

Kwestionariusz Zdrowia Pacjenta – 9 (Patient Health Questionnaire – 9, PHQ-9)

W poniższym teście, z każdej grupy twierdzeń należy wybrać tylko jedno zdanie, najbliższe średniej wartości w trakcie ostatnich 14 dni. Wynik zostanie wygenerowany automatycznie.

Źródło:

  • Dr Robert L. Spitzer, Dr Janet B.W. Williams, Dr Kurt Kroenke oraz współpracownicyz wykorzystaniem grantu oświatowego od firmy Pfizer Inc

1. Podstawowe informacje o Tobie:

2. Zaznacz odpowiedzi na wszystkie pytania:

Najnowsze artykuły:


08lut

Bulimia - od objadania się do lęku przed przytyciem

Poczucie, że spożywanie jedzenia wymyka się spod kontroli a Twoje myśli skupiają się jedynie na walce o zgrabną sylwetkę to znak, że warto spojrzeć na problem z innej strony niż dotąd.
30paz

Gdzie zaczyna się przemoc?

Znęcanie psychiczne i agresja fizyczna wobec dzieci jako główne formy przemocy rodzinnej. Jak rozpoznać przejawy przemocy domowej?
12paz

Kiedy syndrom DDA rządzi życiem

Jakie są następstwa dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym? Jakich trudności, w życiu dorosłym może doświadczać osoba, którą dotknął ten problem?
12wrz

Objawy schizofrenii

Jak rozpoznać symptomy schizofrenii? Kto najczęściej choruje na schizofrenię?
04wrz

Olej lniany na zdrowie psychiczne

Patrząc na skład nabywanych przez nas produktów, można pokusić się o stwierdzenie, że dieta współczesnego człowieka znacząco odbiega od pojęcia „zdrowe odżywianie”.
08cze

Popraw jakość snu

Zaburzenia snu negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Poznaj kilka wskazówek, które polepszą jakość Twojego snu.