O mnie

Jestem psychologiem, psychodietetykiem i psychoterapeutą w procesie certyfikacji. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych. Swoją pracę terapeutyczną opieram na podejściu integracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem nurtu terapii systemowej oraz elementach terapii poznawczo-behawioralnej.

Ukończyłam dwa kierunki studiów magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim – psychologię i pedagogikę. Jestem także specjalistą w zakresie psychodietetyki – absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie. Umiejętności do prowadzenia psychoterapii doskonalę we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii (Akredytowany Kurs Psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne).

Kwalifikacje podnoszę poprzez regularny udział w konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach poszerzających moją wiedzę w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapii i coachingu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zakres pomocy:

 • psychoterapia indywidualna, grupowa, par/małżeństw,
 • konsultacje psychologiczne, których celem jest określenie charakteru problemu oraz ustalenie odpowiednich metod pracy nad zmianą lub rozwiązaniem,
 • poradnictwo psychologiczne,
 • prowadzenie grup wsparcia.

Obszar tematyczny:

 • zaburzenia lękowe/nerwica oraz lękowo-depresyjne,
 • depresja,
 • zaburzenia psychosomatyczne,
 • zaburzenia osobowości,
 • zaburzenia odżywiania,
 • wspieranie rozwoju w oparciu o indywidualne zasoby,
 • praca nad emocjami,
 • asertywność,
 • praca w obszarze relacji z innymi,
 • wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Kamila Bukowska

Opinie pacjentów:


Intuicja, empatia i umiejętność zadawania właściwych pytań, a wcześniej cierpliwego wysłuchania moich elaboratów, brak oceny a także zachowanie dystansu do własnej osoby to cechy Pani Kamili, które umożliwiały mi stopniowe otwieranie się na sesjach i prowadzenie konstruktywnego dialogu. Na wiele spraw pomogła spojrzeć mi z innej - szerszej perspektywy, jeszcze inne zobaczyłem po raz pierwszy. Współpraca z Panią Kamilą - bardzo pozytywna - Polecam.

Krystian (15 listopada 2017)

bardzo dobry

Bardzo miła, konkretna i wspierająca Pani Psycholog. Gabinet przytulny, gustownie urządzony. Zgłosiłam się z zaburzeniami lękowymi i depresją. Teraz zupełnie inaczej żyję. Świat pozbawiony dawnych obaw otwiera okna perspektyw. Czuję się wolna. Dziękuję.

KaWa (2 października 2017)

bardzo dobry

Pani Kamila jest bardzo empatyczna i pełna zrozumienia. Wspaniały specjalista. W swoich wypowiedziach "trafia w punkt". Bardzo przyjazna atmosfera spotkania. Dziś wiem, że niepotrzebnie bardzo długo zwlekałam z pierwszym spotkaniem. Teraz widzę światełko w tunelu. Objawy nerwicy umęczyły mnie do granic szaleństwa. Bardzo dziękuję za uwolnienie od tego ciężaru.

Dominika (25 sierpnia 2017)

bardzo dobry

Początkowo chciałem wszystko przyspieszyć. Przyszedłem, powiedziałam swoje i po kilku spotkaniach liczyłem na cud. Tak pędziłem przez całe życie. W wiecznym napięciu. A to „tylko” nerwica. Za mną prawie dwuletnia podróż terapeutyczna. Dokonałem wielu zmian. Bardzo dziękuję.

Sławomir (9 maja 2017)

bardzo dobry

Zawsze słyszałem, że dobrego terapeutę trudno jest znaleźć; że muszę przygotować się na to, że odwiedzę wielu i dopiero z którymś z kolei znajdę wspólny język. Cóż: może po prostu mam szczęście, ale trafiłem od razu do pani Kamili i doskonale się z nią porozumiewam. Dzięki niej mogę stwierdzić, co w moich wzorcach myślowych jest rzeczywiste, a co jedynie podyktowanym poczuciem zagrożenia urojeniem. I to wszystko podane w taki sposób, że z przyjemnością przychodzę co tydzień z nią porozmawiać; nawet, jeśli się tej rozmowy trochę obawiam. Żałuję jedynie, że nie wybrałem się do niej wcześniej.

divide (8 stycznia 2017)

bardzo dobry

Od Pani Kamili emanuje bardzo pozytywna energia. Jest konkretna, nie da się jej oszukać, ale chyba nikt, kto decyduje się na podjęcie terapii, nie powinien mieć takich planów. Szybko jest w stanie zdiagnozować problem, już po pierwszych kilku wizytach czułam się lepiej. Za mną pół roku terapii żyje mi się lepiej, łatwiej jest mi dostrzec pewne symptomy i mechanizmy zachowań. W gabinecie jest przytulnie, fotele wygodne, a pod ręką zawsze chusteczki :) Godziny spędzane na terapii bywały moimi ulubionymi w całym tygodniu, mimo że poruszane tematy czasem sprawiały mi trudności. Polecam wszystkim! Jeśli ktoś się waha, polecam tym bardziej- warto spróbować!

agata (9 grudnia 2016)

bardzo dobry

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta.Pani Kamila potrafi stworzyć przyjazną atmosferę podczas wizyty

anna.k (31 sierpnia 2016)

bardzo dobry

jestem dopiero na początku terapii, więc ciężko cokolwiek powiedzieć, ale powoli widzę już pierwsze efekty pracy z panią Kamilą

karola (8 lipca 2016)

bardzo dobry

Najlepszy i najskuteczniejszy psycholog jakiego znam. To nie była moja pierwsza psychoterapia, a trafiłam do Pani Kamili z dosyć mocnym, jak na mnie, stanem lękowym. To pierwszy lekarz, który nauczył mnie, jak działają moje mechanizmy wewnętrzne, i który pokazał, jak działać, żeby normalnie funkcjonować. Teraz nawet w słabszych momentach jestem w stanie pomóc sama sobie i to jest największa wartość, którą wyniosłam z psychoterapii. Bardzo dziękuję za wsparcie w drodze, którą przeszłam i polecam Panią Kamilę każdemu, kto potrzebuje stanąć na nogi :) No i ten kominek w gabinecie robi klimat ;)

Katarzyna (2 lipca 2016)

bardzo dobry

Bardzo miła, sympatyczna i atrakcyjna pani, która sprawia wrażenie, jakby miała doświadczenie i wiedziała o co chodzi (już podczas pierwszej wizyty).

Michal (25 czerwca 2016)

bardzo dobry

Serdecznie polecam Panią doktor, niesamowity specjalista i bardzo konkretna osoba. Cieszę się, że trafiłam do jej gabinetu.

Ania (22 czerwca 2016)

bardzo dobry

To najlepszy psycholog na jakiego mogłam trafić, nie wyobrażam sobie środy bez spotkania z panią Bukowską. Po ciężkim dzieciństwie zaczynam stawać na nogi, wychodzić z depresji i nerwicy lękowej. Uczę się wiary w siebie, znajduje odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiazania w trydnych sytuacjach, Bukowska rulez ;-)

Marta (9 marca 2016)

bardzo dobry

Bardzo lubię przychodzić do tego gabinetu. Sama psycholog wyzwala we mnie ogromne pokłady pozytywnej energii. Co prawda wybrałam ten gabinet ze względu na dobrą lokalizację, ale miejsce jest bardzo klimatyczne, często żałuję kiedy już kończymy spotkanie bo tak bardzo bezpiecznie się tam czuję. Jestem studentką 2 roku i zgłosiłam się do psychologa ponieważ już nawet z domu nie chciało mi się wychodzić. Wymagało to wiele wysiłku i odwagi, której życzę każdemu, kto wie o czym piszę.

Alicja W. (16 stycznia 2016)

bardzo dobry

Właśnie zakończyłam ponad roczną terapię u pani Kamili. W zasadzie, na podsumowanie mogę powiedzieć, że trafiłam tam jako dziecko (choć mam 35 lat), a wyszłam jako kobieta. Nie tylko wiem czego chcę, ale sięgam po to z większą pewnością siebie. Nie patrzę z przerażeniem na reakcje innych (czy mnie lubią ? akceptują? Myślą, że jestem fajna?), tak jak to było do tej pory. Zadziwiające jak życie potrafi zaskakiwać. Awansowałam, moje relacje z mężem są pełne świeżości i na dawne konflikty żal mi czasu. Polecam.

Magdalena (13 grudnia 2015)

bardzo dobry

Trafiłam do p. Kamili, bo nie potrafię poradzić sobie z nadwagą. Zajadam wszystkie stresy...Nie wiedziałam,jak się za to wszystko zabrać... Zmiany wprowadzam powoli, od pierwszego spotkania i nawet zauważam efekty.

Anna (28 października 2015)

bardzo dobry

Bardzo pozytywna osoba. Po każdej wizycie wychodzę z głową pełną pomysłów i rozwiązań sytuacji problematycznych w pracy. Polecam każdemu kto ma poczucie, że się już wypalił.

O.M. (1 września 2015)

bardzo dobry

Szczerze polecam. Przez większość życia byłem sceptycznie nastawiony do tego typu wizyt. Zawsze dawałem sobie ze wszystkim radę i jeśli ktoś z moich znajomych wspominał, że chodzi do psychologa uznawałem to za słabość. Dopiero kiedy na silne kołatania serca lekarze rozkładali ręce bo wyniki były OK, polecono mi konsultacje z psychologiem. Jestem już u Kamili 3 miesiące. Bywa różnie, ale moje życie zaczyna się zmieniać na lepsze. Jak widać nerwica dopada nawet tych „silnych”.

Piotr (30 lipca 2015)

bardzo dobry

Z całą odpowiedzialnością polecam Panią Dr. Bukowską. Świetny specjalista, osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę. Życzliwa, serdeczna, umiejąca wysłuchać.... W czasie wizyty potrafi stworzyć taką atmosferę, że nie mam problemu z mówieniem nawet o bardzo trudnych i bolących tematach. Gorąco polecam.

Agnieszka (12 kwietnia 2015)

bardzo dobry

Trafiłam do Pani psycholog ponad rok temu, po rozwodzie. Życzę każdemu by spotkał na swojej drodze takiego specjalistę kiedy wydaje się już, że rozpacz nie będzie miała końca. Początki są ciężkie. Nie poddawajcie się, walczcie o siebie!

Anna (30 maja 2015)

bardzo dobry

Opinie pochodzą z serwisu znanylekarz.pl

Najnowsze artykuły:


08lut

Bulimia - od objadania się do lęku przed przytyciem

Poczucie, że spożywanie jedzenia wymyka się spod kontroli a Twoje myśli skupiają się jedynie na walce o zgrabną sylwetkę to znak, że warto spojrzeć na problem z innej strony niż dotąd.
30paz

Gdzie zaczyna się przemoc?

Znęcanie psychiczne i agresja fizyczna wobec dzieci jako główne formy przemocy rodzinnej. Jak rozpoznać przejawy przemocy domowej?
12paz

Kiedy syndrom DDA rządzi życiem

Jakie są następstwa dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym? Jakich trudności, w życiu dorosłym może doświadczać osoba, którą dotknął ten problem?
12wrz

Objawy schizofrenii

Jak rozpoznać symptomy schizofrenii? Kto najczęściej choruje na schizofrenię?
04wrz

Olej lniany na zdrowie psychiczne

Patrząc na skład nabywanych przez nas produktów, można pokusić się o stwierdzenie, że dieta współczesnego człowieka znacząco odbiega od pojęcia „zdrowe odżywianie”.
08cze

Popraw jakość snu

Zaburzenia snu negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Poznaj kilka wskazówek, które polepszą jakość Twojego snu.