Test uzależnienia od nikotyny

Test uzależnienia od nikotyny

Test na uzależnienie od nikotyny autorstwa Fagerströma jest w stanie wykazać, czy dana osoba jest farmakologicznie uzależniona od nikotyny (palenia papierosów) oraz w jakim stopniu. Jeśli chcesz sprawdzić jak bardzo możesz być uzależniony od nikotyny, wypełnij ten test i dowiedz się na jakim jesteś etapie.

Test tolerancji nikotyny Fagerströma jest w stanie wykazać z dużym prawdopodobieństwem, czy jesteś uzależniony farmakologicznie od nikotyny. Oznacza to biologiczną potrzebę organizmu na stałe dostarczanie dawki niktoyny. Wypełnij test jeśli zamierzasz rzucić palenie.

Źródło:

  • Dorota Górecka; Charakterystyka uzależnienia od nikotyny.Służba Zdrowia nr 46-47 (2939-2940); 8-12 czerwca 2000

1. Podstawowe informacje o Tobie:

2. Zaznacz odpowiedzi na wszystkie pytania:

Najnowsze artykuły:


08lut

Bulimia - od objadania się do lęku przed przytyciem

Poczucie, że spożywanie jedzenia wymyka się spod kontroli a Twoje myśli skupiają się jedynie na walce o zgrabną sylwetkę to znak, że warto spojrzeć na problem z innej strony niż dotąd.
30paz

Gdzie zaczyna się przemoc?

Znęcanie psychiczne i agresja fizyczna wobec dzieci jako główne formy przemocy rodzinnej. Jak rozpoznać przejawy przemocy domowej?
12paz

Kiedy syndrom DDA rządzi życiem

Jakie są następstwa dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym? Jakich trudności, w życiu dorosłym może doświadczać osoba, którą dotknął ten problem?
12wrz

Objawy schizofrenii

Jak rozpoznać symptomy schizofrenii? Kto najczęściej choruje na schizofrenię?
04wrz

Olej lniany na zdrowie psychiczne

Patrząc na skład nabywanych przez nas produktów, można pokusić się o stwierdzenie, że dieta współczesnego człowieka znacząco odbiega od pojęcia „zdrowe odżywianie”.
08cze

Popraw jakość snu

Zaburzenia snu negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Poznaj kilka wskazówek, które polepszą jakość Twojego snu.